Agatha Christie – Królowa Kryminału

christie569

W ostatnich latach zauważalny jest spory wzrost popularności powieści kryminalnych. W głównej mierze jest to zasługa nowej fali pisarzy z krajów skandynawskich. Po ich książki sięgają miliony czytelników na całym świecie i może wydawać się, że odkryli oni sposób na pisanie idealnych powieści kryminalnych. Można wręcz powiedzieć, że to oni wiodą prym w tym gatunku literackim. Nie ujmując jednak nic tak wybitnym pisarzom ze Szwecji, Danii czy Norwegii, pozostają oni wciąż w cieniu pewnej angielskiej pisarki. Królowa kryminału może być tylko jedna i niepodważalnie jest nią właśnie Agatha Christie.

Agatha Christie (1890-1976) jest najpopularniejszą autorką powieści kryminalnych na świecie. W języku angielskim zostało sprzedanych ponad miliard kopii jej książek. Drugi miliard  rozszedł się natomiast w tłumaczeniu na 45 języków obcych. Łącznie ponad dwa miliardy sprzedanych książek, czyni z niej najlepiej sprzedającą się autorkę kryminałów wszech czasów. Według przeprowadzonych badań przez UNESCO, większą popularnością cieszy się tylko Biblia i twórczość Williama Szekspira.

Agatha Christie podczas swoje bogatej kariery napisała ponad 90 kryminałów. Przez lata wyrobiła ona swój charakterystyczny styl, którym posługiwała się przy pisaniu swoich powieści. Sprowadza się on do zaproszenia wszystkich bohaterów w jedno miejsce i następnie to właśnie jeden z nich zostaje sprawcą zbrodni.

Sięgnij po bestsellerowe powieści kryminalne spod pióra królowej kryminału Agathy Christie. Poznaj stworzonych przez nią bohaterów, którzy dziś mogą się cieszyć mianem legendarnych. Przeżyj z nimi wiele zagadkowych przygód i ekscytujących chwil. Belgijski detektyw Herkules Poirot oraz detektyw amator, panna Marple, czekają aż rozwiążecie z nimi niejedno śledztwo i zaprowadzicie razem porządek.

Sięgnij po twórczość Agathy Christie z TaniąKsiążką.
Królowa kryminału już od 12 zł! >

Przeczytaj także