40 genialnych opowiadań autora „Diuny” w końcu w jednym tomie!

Opowiadania zebrane tom 1Mówi się o nim: geniusz, futurysta, mistrz. Był każdym z nich. W historii literatury zapisał się jako autor Kronik Diuny. To historia opowiadająca o pustynnej planecie nazywanej Arrakis i walce o przejęcie nad nią władzy. Teraz na polskim rynku ukazuje się prawdziwa gratka dla fanów talentu wybitnego pisarza: Opowiadania zebrane, tom 1.

Ta książka to zbiór 40 historii o różnej tematyce. Tak naprawdę dla nas to prawdziwa podróż przez zainteresowania, wątki literackie i styl wybitnego pisarza, które finalnie doprowadziły do powstania jego ponadczasowych dzieł. Poszczególne opowiadania ukazywały się na przełomie 1952-1979 roku osobno, jednak jeszcze nigdy wcześniej nie zostały zebrane w jeden zbiór. Książka zawiera zbiór opowiadań pisarza, które już się ukazały, plus jedno, które nigdy nie było publikowane.

Opowiadania zebrane tom 1 Frank Herbert – mistrz nad mistrzami

Autor Kornik Diuny zapisał się w historii powieści science-fiction nie tylko jako geniusz i twórca jednej z najważniejszych powieści, jakie ukazały się w XX wieku. Frank Herbert jest tak znanym i cenionym pisarzem, ponieważ udało mu się coś, co wydaje się niemożliwe. Stworzył świat całkowicie fikcyjny, który przybrał w naszej wyobraźni realne kształty. Zapisał w naszej pamięci planetę i jej historię, którą niemalże uważamy za fakt historyczny.

Wyprzedzał nie tylko swoją epokę, ale także przemieszczał się w czasie pomiędzy przeszłością, przyszłością i teraźniejszością. Nie próbował przewidywać przyszłych zdarzeń. Tworzył świat tu i teraz, w który wierzymy z całych sił i do którego możemy przenieść się w każdej chwili otwierając jego książki.

Podróże w czasie z Frankiem

Przetrwanie to zdolność do pływania w niepokojących wodach.

Opowiadania zebrane to szansa na spotkanie z jednym z najsłynniejszych autorów s-f. Jedne opowiadania wydadzą nam się zabawne, inne straszne, jeszcze inne genialne. Będziemy mogli dawkować sobie geniusz autora w rozbiciu na poszczególne, krótkie formy literackie. Wiele opowiadań wyda nam się dziwnie znajomych i szybko zorientujemy się, że pojawiły się w Diunie. Będzie to prawdziwa podróż do umysłu Herberta i przypomnienia sobie, dlaczego, stał się jednym z pisarzy, którym było dane podróżowanie w czasie.

Przeczytaj także