3 książki dla kobiet, idealne na wietrzny październik

Kiedy już zamkniecie drzwi na klucz i spokojnie naparzycie sobie, już jak to mówi moja redakcyjna koleżanka, “czaju”, sięgnijcie po te książki. Idealnie sprawdzą się w zestawie: koc, herbata, kanapa i jesienna szaruga.

Wybrałam dla Was trzy świetne książki dla kobiet, idealne na jesienne okoliczności pogodowe.

Jedna z nich to najnowszy bestsellerowy kryminał młodego, polskiego pisarza. Druga to książka z pogranicza literatury historycznej, nawiązująca do niezwykle trudnych wydarzeń z historii Ormian, napisana przez dziewczynę, która odziedziczyła te trudne wspomnienia wraz z genami swoich rodziców. Trzecia książka to romans, który może rozgrzać lepiej niż polarowy koc, którym właśnie się nakryłyście. Tak, ja też uwielbiam jesienne wieczory z książką.

3. Książki dla kobiet: Dziedzictwo Orchana, Aline Ohanesian

Dziedzictwo OrchanaNie będę Was oszukiwać. Ta książka jest trudna, smutna, bolesna. Czytając ją nie oczekujcie uśmiechu na twarzy. Jednak jest to także książka, która pozostawi w Was ślad, na zawsze zmieni pewne rzeczy. Otworzy Wam oczy na sprawy, o których być może nigdy nie słyszałyście.

O masakrze Ormian podczas I wojny światowej opowie Wam kobieta. Nie jest ona zwykłą autorką, która wymyśloną historię pewnego dnia ułożyła w słowa. Ta pisarka sama jest częścią tej opowieści. Jest córką Ormian, wnuczką, która pewnego dnia usłyszała z ust własnej babci okrutną prawdę. Ta prawda nią wstrząsnęła, dlatego narodziła się ta książka. Jeżeli jeszcze nie przekonałam Was do sięgnięcia po ten tytuł, powiem tylko, że książka jest napisana doskonała prozą, jakby idealnie stworzoną dla niedoświadczonych rąk, aby poprowadzić je w kierunku prawdy.

2. Książki dla kobiet: Immunitet, Remigiusz Mróz

ImmunitetJeżeli właśnie rozglądacie się za świetnym kryminałem, sięgnijcie po najnowszą książkę Remigiusza Mroza. Ten jeszcze bardzo młody pisarz idealnie połączył swoją zawodową profesję (jest prawnikiem) z wątkami kryminalnymi. Czy to, o czym pisze, przyjemniej w części może być prawdą…? Lepiej, aby jednak nie było. Jego najnowsza książka, opowiada o historii, która dotknęła samych szczytów prawniczego światka. Oskarżenie o morderstwo pada na młodego sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Czy jego świetnie zapowiadająca się kariera właśnie dobiega końca i skończy się w więziennej celi?

1. Książki dla kobiet: Połączeni. Uwolnij mnie, Laurelin Paige

Połączeni. Uwolnij mnieTej książki lepiej nie pokazywać mężowi, chłopakowi, ani narzeczonemu. Sąsiadowi można 🙂 Wymienione grupy panów, po prostu nie zrozumieją, co my, kobiety widzimy w erotykach. Zwłaszcza w tych najbardziej grzesznych, zmysłowych, namiętnych, które dla własnego dobra, lepiej czytać w samotności. Najnowsza książka Laurelin Paige to zaproszenie do świata, w którym króluje grzech i sex. Jej bohaterka Gwen Anders to kobieta, której wydaje się, że ma życiu wszystko pozapinane na ostatni guzik. Jednak kiedy poznaje oszałamiająco przystojnego biznesmena, JC, jej poukładany świat nagle zaczyna mieć prześwity. Czy mężczyzna, który powie bez ogródek, czego od niej chce, pokaże jej na czym naprawdę polega życie?

Romans, kryminał i powieść historyczna – trzy książki, tak różne jak pory roku w naszym kraju. Jednak może właśnie ta jesień będzie pierwszą próbą wyjścia z własnej strefy książkowego komfortu gatunkowego i sięgnięcia po tytuł z innej półki? Spróbujcie, zmiany naprawdę mogą być ożywcze i niezwykle budujące. I nie zapomnijcie naparzyć “czaju” 🙂

Przeczytaj także