Uwaga: konkurs! Do wygrania 3 x „Jak wyglądać olśniewająco”!

KONKURS ZAKOŃCZONY

Do wygrania 3 x „Jak wyglądać olśniewająco”!

Wygraj książkę „Jak wyglądać olśniewająco”! To proste – wystarczy, że w komentarzach do tego wpisu (poniżej) wymienisz osobę publiczną, która jest dla ciebie autorytetem w dziedzinie elegancji i stylu oraz w przynajmniej trzech zdaniach uzasadnisz swój wybór. Odpowiadaj z wyobraźnią 🙂 Najlepsze 3 odpowiedzi zostaną nagrodzone!

Konkurs potrwa do 06.01.2016 roku!


O nagrodzie:

Jak wyglądać olśniewająco - Andrea Pomerantz LustigPoznaj niezwykły poradnik stanowiący obowiązkową lekturę każdej nowoczesnej, szykownej kobiety!

Andrea Pomerantz Lustig – redaktorka działu urody „Glamour” – dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży poznała niezliczoną ilość trików urodowych oraz sekrety nienagannego wyglądu gwiazd. Teraz dzieli się zdobytą wiedzą z czytelniczkami na całym świecie, pokazując im, w jaki sposób eksponować swoje atuty, aby stworzyć wizerunek eleganckiej, stylowej i pięknej kobiety.

Dzięki tej książce: poznasz praktyczne informacje dotyczące kosmetyków, mody i urody; dowiesz się, jak wyszukiwać odpowiedniki najbardziej luksusowych kosmetyków świata; odkryjesz tajniki urody gwiazd uznawanych za ikony stylu i dowiesz się, jak osiągnąć podobny efekt; nauczysz się dobierać sezonowe trendy do swojego charakteru i stylu.

Oto skarbnica pełna praktycznych porad i sekretów najsłynniejszych wizażystów świata, dzięki której każda kobieta stworzy własny niepowtarzalny styl, i to bez konieczności wydawania fortuny.


Regulamin konkursu:

 1. Organizatorem konkursu jest Glosel sp. z o.o. sp. k., właściciel księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl.
 2. Konkurs trwa od 28.12.2015 r. do 06.01.2016 roku (włącznie).
 3. Zadaniem konkursowym jest podanie osoby, która jest dla ciebie autorytetem w dziedzinie elegancji i stylu. Odpowiedź należy uzasadnić przynajmniej w trzech zdaniach.
 4. Swoje odpowiedzi należy umieszczać w komentarzach do wpisu konkursowego na blog.taniaksiazka.pl.
 5. Każda osoba może umieścić tylko jeden komentarz.
 6. Przystępując do udziału w konkursie, autor zgłoszenia konkursowego zapewnia, że jest autorem tekstu.
 7. Autor komentarza konkursowego wyraża zgodę na publikację tekstu przez organizatora na TaniaKsiazka.pl, CoPrzeczytac.pl oraz na blog.taniaksiazka.pl.
 8. Nagrodzone zostaną 3 prace. Nagrodę przyzna jury złożone z 2 pracowników księgarni TaniaKsiazka.pl.
 9. Uczestnik konkursu może otrzymać jedną nagrodę.
 10. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 07.01.2016 roku we wpisie konkursowym na blog.taniaksiazka.pl.
 11. Nagrody zostaną wysłane pocztą na adres znajdujący się na terenie Polski wskazany przez zwycięzcę. Adres musi być przekazany drogą mailową na adres pawel.mieczkowski@kierus.com.pl do 12.01.2016 r. (włącznie). W przypadku braku wysłania adresu, nagroda przepada.

Książkę otrzymują:

 1. Ren
 2. Karolina R
 3. Aleksandra Ciska

Wymienione osoby prosimy o kontakt na pawel.mieczkowski@kierus.com.pl.

Przeczytaj także

 • ewa95ewa

  Osobą, która mnie inspiruje a zarazem tworzy w mojej głowie autorytet w tej dziedzinie jest Pani Beata Tyszkiewicz. Dzięki Niej widać, że kobieta z klasą, gracją, wyczuciem i smakiem może być zarazem „kąśliwa” i mieć własne, niezależne zdanie. Pani Beata jest elegancją sama w sobie, od fryzury, poprzez ubrania, makijaż aż po gesty. Bardzo doceniam to, że pomimo kamer, medialnego szumu oraz presji społeczeństwa zdaje się cały czas być sobą – elegancką, taktowną kobietą.

 • Ania

  Zdecydowanie autorytetem w dziedzinie mody jest dla mnie Kasia Tusk. Jej nienaganny porządek, estetyka i minimalizm od samego początku mnie zachwyciły. Z ogromnym zainteresowaniem przygladam się jej stylizacjom i pomysłom, w jaki sposób można wyglądać elegancko bez żadnych wymyślnych dodatków czy wzorów. Kasia inspiruje mnie każdym zdjęciem, a do tego jest niezwykle kobieca i po prostu przepiękna!

 • Edyta Zaorska

  Wg mnie na tytuł autorytetu w dziedzinie elegancji i stylu zasługuje dziennikarka Dorota Wellman. Kobieta bardzo elegancja, a jednocześnie świetnie ubrana względem swojego wieku, swoich puszystych kształtów. Potrafi wystylizować się w taki sposób, by pięknie wyglądać w telewizji (a jak wiemy – telewizja dodaje kg 🙂 ). Niesamowita kobieta!

 • Idzia Staw

  Moim autorytetem modowym jest Ewa Farna. Sądzę, że nie bez znaczenia są fakty, że na instagramie śledzi ją przeszło 53 tysiące osób, a także została kobietą roku 2015. Mimo tego, że nie jest „wieszakiem”, a niestety wiele ubrań jest dzisiaj produkowanych na taki „rodzaj sylwetki” potrafi się ładnie, stosownie ubrać. Podkreśla swoje dobre cechy, aby ludzie nie zwracali uwagi na te złe. Myślę, że wiele osób (w tym ja c: ) uważa ją za autorytet, nie tylko modowy.

 • Milena

  Współcześnie bardzo ciężko odnaleźć jakikolwiek autorytet, a zadanie jest jeszcze bardziej utrudnione gdy w grę wchodzi ikona stylu. W świetle kolorowych magazynów, portalów plotkarskich czy programów telewizyjnych – ludzie podążają za sensacją, jaskrawością. Moim zdaniem na miano eleganckiej i szykownej kobiety zasługuje znana i bardzo lubiana aktorka filmowa i telewizyjna – Marieta Żukowska. Posiada ona nie tylko klasę, wyrobiony i własny styl, ale również nienaganne, odpowiednie do sytuacji zachowanie. Jej ubiór zawsze cechuje minimalizm, proporcja oraz klasyka. Wyglądać olśniewająco to nie znaczy przecież tylko dobrze się ubrać, ale również posiadać kulturę osobistą, grację ruchów oraz dobre serce dla przypadkowo napotkanego człowieka. Marieta Żukowska w pełni spełnia wszystkie te wyznaczniki i jest dla mnie ikoną stylu, z której z przyjemnością czerpię inspirację do własnych stylizacji.

 • karolciuniuskaa

  Dla mnie autorytetem w dziedzinie stylu jest zagraniczna blogerka autorka bloga Ohh Couture. Jej stylizacje są świetne, a wyglądają na nie wymagające wysiłku, naturalne i urzekające. Bez zbędnego afiszowania się metkami, bez przerysowania. Taka prosta dziewczyna z sąsiedztwa. Pokazuje, że naturalność, prostota zawsze są hot!

 • Monika

  Moją ikoną stylu jest Tamara Gonzalez Perea ponieważ ceni sobie oryginalność. Potrafi wręcz ubraniami komunikować. Jej ubrania muszą żyć aby być noszone i podziwiane.

 • Agnieszka

  Nie prowadzi bloga, nie jest znana, nie można znaleźć jej zdjęć w internecie, a jednak jest dla mnie ikoną stylu. Obserwuję jak jej styl się zmienia i ciągle mnie on zachwyca. Tą osobą jest moja córka, 19-latka budująca swój wizerunek oparty na nienagannej elegancji, poczuciu smaku i stylu.

 • Aana Caroline

  Mój wybór to Pani Ania Popek, prezenterka tv śniadaniowej, która od wielu lat prowadzi program i robi to w świetnym stylu. Pani Ania zawsze wygląda rewelacyjnie i ładnie jej we wszystkim, szczególnie w sukienkach i spódnicach które podkreślają sylwetkę Pani Ani. Piękny uśmiech, dobrane stroje, nienaganna prezencja – Pani Ania to kwintesencja elegancji i dobrego smaku.

 • Klaudia Polak (Claudia Browsky

  Moim autorytetem w dziedzinie stylu jest Małgorzata Kożuchowska. Jej zdjęcia ze ścianek są dla mnie inspirujące, nie to co codzienny Dodzi lub Siwcowy negliż, żadne majty Rozenek ani komentarze na temat odsłaniania nóg przez Steczkowską, która była u lekarza i powiedział jej, że nie może. Kożuchowska jest jedyną panią, która od kiedy szukam jej Internecie – nie zaliczyła żadnej nieskromnej wpadki. Nie lansuje się też ubraniami z szalenie drogich sklepów albo specjalnie wybiera takie, których podobne można kupić w Chińczyku. Nie są to co prawda łaszki z Ciucholandu, ale da się w każdy dzień ubrać jak ona. Nie wygląda na swój wiek, wygląda młodziej, nie świeci golizną jak nasze „gwiazdki” po 20, ani się nie specjalnie nie wyróżnia. Podoba mi się jej młodzieńczy wygląd, bo nawet mając tyle lat co ona – nie muszę wyglądać jak Maryla Rodowicz O_o , a przecież we wszystkim właśnie chodzi o to, by podobać się sobie i nie świecić pupą jak świetlik maczany w brokacie. Dziękuję i pozdrawiam 🙂

 • Anita Piotrowska

  Już jakiś czas temu zdałam sobie sprawę, że elegancja i styl to dla mnie nie tylko ubiór i towarzyszące mu dodatki, lecz także sposób poruszania się, subtelność gestów, kobiecość wyrażana w ruchach. Typowym przykładem właśnie takiej kobiecości jest dla mnie Halle Berry. Pomimo krótkich włosów, które tak długo nosiła, a które tak często kojarzą się z chłopczycami i kobietami pozbawionymi wdzięku, jest dla mnie prawdziwym wzorem delikatności i finezji. Jej kreacje są gustowne i pełne uroku, a suknie wieczorowe olśniewają lekkością. Halle Berry jest dla mnie przykładem z jeszcze jednego względu: zawsze towarzyszy jej uśmiech. Dzięki niej po wielu latach zdałam sobie sprawę, że tak naprawdę nie jest ważne, czy akurat pracuję w ogrodzie i mam na sobie przybrudzone jeansy, czy przechadzam się po mieście z torebką od projektanta, ponieważ to uśmiech jest moją największą ozdobą.

 • Sama nie jestem elegancka. Aby olśnić potrzebowałabym pomocy. Ale jak Adele wychodzi na scenę jestem nią oczarowana. Za każdym razem wygląda olśniewająco. Nie wulgarnie, ubiera sie skromnie, z klasą. I tutaj jej tusza w niczym nie przeszkadza. Wrecz przeciwnie. Dla mnie jakby schudła, straciłaby wiele ze swojego uroku. Jej piękno dopełnia głos. Cudny, pieszczący duszę. Pomimo wielkiej popularności, ciężko jej szukać na pierwszych stronach gazet plotkarskich. Nie szokuje zachowanie, teledyskami. Nie probuje wpasować się w pop-kulturę. Taka kobieta jest godna naśladowania. Szczera, piekna, z klasą.

 • Agnieszka Uzdowska-Kaczor

  Jako autorytet w dziedzinie elegancji i stylu wybrałabym Anetę Kręglicką, podobnie jak dwadzieścia sześć lat temu międzynarodowe jury ogłosiło ją Miss Świata.
  Aneta Kręglicka jako jedyna Polka zdobyła tytuł Miss Świata i od lat udowadnia nam swoim wdziękiem, urodą i naturalnością że jest nią do dziś 🙂 Może być inspiracją stylu i elegancji dla kobiety w każdym wieku.

 • Ren

  Moim autorytetem w dziedzinie elegancji i stylu jest Małgorzata Socha. Niezależnie od sytuacji bądź charakteru wyjścia umie odpowiednio dobrać ubiór. Z jej stylizacji zawsze emanuje klasa, szyk i prostota. Elegancja nie polega wyłącznie na ubiorze szykownych kostiumów bądź damskich garniturów lecz na odpowiednim dobraniu stroju do sytuacji, poruszaniu się z gracją. Najważniejszym czynnikiem elegancji jest jednak optymizm, jak również miłe podejście do każdego człowieka. Uważam że Pani Małgorzata nieraz pokazała nam jak powinniśmy się zachować i zdecydowanie nie raz pokazał nam jak możemy się ubrać. Może jej kreacje nie są z sieciówek bądź tanich sklepów jednak są silną inspiracją i wiele razy pojawiały się w magazynach powiązanych z modą. Do dziś mam przed oczami Panią Sochę ubraną w piękny kombinezon od Valentino i jej usta umalowane przepiękną czerwienią.Dyskutowano wtedy o cenie zamiast o pięknie tej stylizacji, jednak gracji i elegancji z jaką się prezentowała nie da się kupić za żadne pieniądze. Piękny i szeroki uśmiech sprawiały że wyglądała jak przemiła dziewczyna z sąsiedztwa .Myślę że ponownie zapytana o to kto jest moim autorytetem w tej dziedzinie odpowiedziałabym tak samo zdecydowanie na to pytanie.

  • Paweł Mieczkowski

   Proszę o kontakt na maila podanego w regulaminie.

 • Klaudia G

  Według mnie świetną ikoną do naśladowania stylu i elegancji jest królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II. Zawsze wygląda dostojnie i olśniewająco, pomimo wieku. Lata doświadczeń nauczyły jak kulturalnie zachowywać się w towarzystwie, wyglądać stosownie do okazji oraz oczarowywać swoją osobą. To się nazywa bycie prawdziwą damą. Mimo że nie płynie we mnie błękitna krew to mogę brać z niej przykład.

 • Karolina R

  Mnie nieustannie fascynuje ikona mody i stylu Victoria Bekham. Zawsze szykowna, nienagannie ubrana i uczesana. Z radością i ciekawością obserwuję ją na portalach społecznoścowych, szukając inspiracji do wprowadznia w życiu codziennym jak i od święta. Ubrania z jej kolekcji to niestety nieosiągalne dla mnie wzory, myślę że książka Jak wyglądać olśniewająco mogłaby mnie przybliżyć do mojego ideału bez wydawania fortuny na ubrania i kosmetyki.

  • Paweł Mieczkowski

   Proszę o wiadomość na maila podanego w regulaminie.

 • Marzena Strawa

  Dla mnie największą damą elegancji jest Beata Tyszkiewicz. To moda jest jej służebnicą i zmienia się tylko po to, żeby panią Beatę ciągle czynić coraz to piękniejszą ( niezależnie od wieku – jej i mody). To kobieta z autorytetem, której po prostu się zawsze słucha i nie da rady jej ominąć bez westchnienia, że mijamy właśnie królową świata.

 • Marlena

  „Podstawą wszelkich zwycięstw jest strój.” Tak mawiał mój autorytet w dziedzinie elegancji i stylu- Salwador Dali. Sam fakt, że projektował dla Coco Chanel świadczy o tym, że doceniano jego wyczucie smaku. Jego styl to połączenie elegancji i szaleństwa- wybuchowa mieszanka ale za to ogromnie inspirująca. Właśnie takiego połączenia szukam w swoim życiu. Co prawda wąsów nie planuję zapuszczać ale staram się nawet na spotkanie służbowe do klasycznego stroju „przemycić” choćby mały dziwaczny dodatek w stylu Salwadora.

 • Aleksandra Ciska

  Moim autorytetem w dziedzinie elegancji i stylu jest Taylor Swift. Ta artystka jest uosobieniem kobiecości. Świetnie się ubiera, nigdy nie miała wpadki modowej, zawsze potrafi dostosować się do sytuacji. Ponadto nie świeci biustem, nie nosi mini, a i tak jest seksowna. Ma własny, niepowtarzalny styl, którym zachwyca, zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Jest wspaniałą kobietą. Samodzielną, życzliwą. Ma pełno przyjaciółek. Myślę, że każda dziewczyna, kobieta powinna brać z niej przykład. Elegancja i seksapil w jednym wydaniu.

  • Paweł Mieczkowski

   Proszę o wysłanie maila na kontakt mailowy znajdujący się w regulaminie.

 • Jolanta Wrońska

  Nie posiadam autorytetu wśród osób publicznych. Staram się mieć swój własny, niepowtarzalny styl. Naśladownictwo innych osób to tworzenie nieudolnego klona wybranej osoby. „Osoby publiczne” stały się nimi, bo były wyjątkowymi jednostkami o wyjątkowych talentach, sposobach bycia i charyzmie. Nie naśladując nikogo potrzeba jednak rad, jak tworzyć kreacje, aby zarówno były niepospolite i piękne.

 • zuczex

  Autorytetem w dziedzinie elegancji i stylu, który według mnie zasługuje na wielką pochwałę jest nasza polska spikerka i prezenterka telewizyjna, konferansjerka Pani Krystyna Loska. Gdziekolwiek się nie pojawi wzbudza zachwyt i poszanowanie otaczających ją ludzi. Zawsze elegancka, pięknie ubrana. Mimo iż ma już swoje lata to nadal emanuje od niej to coś co sprawia, że powinniśmy brać z niej przykład;)

 • Agnieszka Wielgosińska

  Według mnie ikoną stylu jest Małgorzata Kożuchowska jest odważna stylowa ma wyczucie jak i gdzie się ubrać
  . Jak urodziła dziecko stała się jeszcze silniejszą osobą. Teraz wygląda rewelacyjnie

 • Dagmara Janicka

  Dorota Wellman, która mimo wagi zawsze wyglada pieknie 🙂 Wie dokładnie co musi zakryć a co jest jej atutem, który pokazać. Ma ona na pewno dużo większy problem przy wybirze garderoby niż szczupłe aktorki, modelki na których wszystko wygląda pieknie. Dla mnie Dorota jest niekwestionowaną ikoną mody XXL 🙂

 • Monika

  Nie mam autorytetów w dziedzinie elegancji i stylu, ale
  poradnik chciałabym zdobyć, więc trochę wbrew regulaminowi podaję aż
  cztery osoby publiczne, które dla mnie zawsze wyglądają olśniewająco,
  wiedzą, jak podkreślić własne atuty oraz zakryć niedoskonałości, są bez
  względu na figurę ikonami stylu i elegancji i … na pewno nie potrzebują tej książki. Każda z nich, oprócz niezwykłej urody czy stylu, ma ze mną coś wspólnego. Są to:

  Kinga Rusin (bo mamy podobną sytuację życiową),

  Dorota Wellman i
  Katarzyna Niezgoda (cechuje nas rozmiar XXL)

  oraz Monika Jaruzelska
  (moja imienniczka).

 • Iwona

  Mioim autorytetem w dziedzinie stylu i elegancji jest moja przyjaciółka – Ewelina. Jest zawsze ubrana z klasą. Zachowuje się zawsze jak dama – mimo, że czasy prawdziwych dam już dawno minęły. Nie znaczy to, że zadziera niosa, lub się wywyższa. Po prostu widać , że zna swoją wartość i widać to w jej ubiorze i zachowaniu.

 • Katarzyna Dąbek

  Największym autorytetem darzę Audrey Hepburn oraz jej przyjaciela i projektanta Huberta de Givenchy. Uważam, że o tej dwójce nie powinno się mówić oddzielnie, kiedy w grę wchodzi styl. Piękne, klasyczne kreacje, doskonale dobrane do figury oraz podkreślające urodę na stałe zapisały się w naszej kulturze. Myślę, że najbardziej ujmujące w prezentowanym stylu jest połączenie skromności i prostoty, które podkreśla naturalną urodę. Panna Hepburn oprócz urody posiadała wspaniały charakter i wielkie serce, które objawiało się w byciu ambasadorem dobrej woli UNICEF.

 • Paulina S. Błuszko

  Moim autorytetem jest Joanna Glogaza, autorka bloga Styledigger i książki Slow Fashion. Lektura jednego i drugiego w przyjemny, łatwy i przystępny sposób pozwala odnależć swoj styl. Podpowie co z czym, co pasuje do czego. Pozwala odkryć nieoczywiste zestawienia bez wydawania pieniędzy, a z wykorzystaniem zasobów naszych szaf. Stworzyła także swoją własną markę odzieży do spania

 • Asia De

  Moim autorytetem modowym jest wspaniała Jacqueline Kennedy Onassis czyli po prostu Jackie.
  Jej ponadczasowe kreacje i elegancki styl zapewnił jej stałe miejsce w moim
  sercu. Szczególnie do gustu przypadły mi jej piękne sukienki do kolana i łódkowate
  dekolty. Jednakże na jej image składały się nie tylko suknie i garsonki
  (głównie Coco Chanel) ale i zachowanie prawdziwej damy. Subtelny,
  minimalistyczny styl stwarzał wokół niej nadzwyczajną aurę. Moim marzeniem jest
  żeby mi choćby trochę się ona udzieliła.

 • Monika Florek

  Mój autorytet modowy? Hmm, myślę że mogłabym wymieniać długo… Magda Molek, Małgorzata Kożuchowska, Justyna Steczkowska itd itd. Ja jednak wolę moją mamę (jak śpiewała P. Jezowska) . Ona nauczyła mnie jak się ubierać, jak chodzić w szpilkach i jak się malować. Uwierlbiam być kobieca, chodzić w sukienkach i wysokich obcasach… Chcę być olsniewajaca… Chcę zachwycać mojego męża i moja mamę 🙂

 • Emilia Malinowska

  Moim autorytetem jest pierwsza dama naszego kraju Agata Duda. Olśniewa ona swoim wyczuciem stylu i elegancji. Potrafi dobrać idealny strój do danego wydarzenia, bardzo często świetnie współgra z ubiorem swojego męża. Jest to kobieta pełna szyku i gracji, zachowuje się jak prawdziwa dama.

 • Ola Wróbel

  Dla mnie autorytetem w tej dziedzinie jest modelka Joasia Krupa. Jej kreacje są zawsze świetnie dobrane. Każdy jej strój sprawia, że wygląda niezwykle sexi. Potrafi podkreślić swoje zalety(których ma nie mało) w świetny sposób, jednocześnie nie przesadzając, aby strój nie popadał w kicz a pokazywał naturalne piękno. 😀

 • 12Aaa Bee

  Moja rówieśniczka, dziewczyna bez rodowodu, ale zakochana w księciu…przez co sama stała się księżną 🙂 Kate Middleton, żona księcia Williama… Mimo sztywnych reguł dworu królewskiego udało jej się stworzyć unikalny styl i pozostać mimo wszystko trochę sobą – normalną dziewczyną…Wygląda pięknie zarówno w bardzo drogich kreakcjach i królewskich klejnotach, jak i w sukience z popularnej sieciówki.. Stawia na naturalność i wygodę, a przy tym ma niezmiennie niezwykłą klasę…

 • czerwonazielona

  Autorytet – to bardzo mocne słowo. Moim jest osoba niezwykła. Ktoś, kto zna się na „swojej robocie”. Ktoś, kto ma poczucie stylu, lubi eksperymentować z modą, świetnie odnajduje się w najnowszych trendach. Ktoś, kto wyznacza trendy. Ktoś, komu ufam. Taką osobą jest Jillian Mercado. „Szafiarka na wózku” – tak określają ją media. Dla mnie to wulkan pozytywnej energii, fascynująca osobowość, geniusz. Moja bohaterka musi pracować dwa razy ciężej, by odnaleźć się w wymagającym świece mody. Udowadnia, że nie jest to środowisko zarezerwowane dla idealnych modelek. Jillian Mercado zmienia spojrzenie na modę i…na piękno.

 • Agnieszka Zet

  Moim autorytetem w dziedzinie stylu i elegancji bez wątpienia jest Grażyna Torbicka. Ta kobieta ma tak rzadko już dziś spotykaną klasę i szyk. Prezentuje się zawsze nienagannie, niezależnie od okoliczności. Nie przypominam sobie też, żeby kiedykolwiek była bohaterką modowej wpadki. Jej stylizacje zawsze są dopracowane w każdym, nawet najdrobniejszym szczególe.Widać, że zwraca baczną uwagę na to, jak wygląda, a pomimo to wydaje się być zwyczajną, ciepłą kobietą nie wywyższającą się i nie zadzierającą nosa. Taką, z którą można o wszystkim porozmawiać i która wesprze ciepłym słowem, jeśli trzeba. Dlatego cenię ją za całokształt, a na każdą stylizację patrzę z uznaniem i podziwem.