Trainspotting zero – nowa powieść Irvinea Welsha

Trainspotting zeroTrainspotting zero to najnowsza powieść szkockiego pisarza Irvinea Welsha. Książka w sprzedaży ukaże się już 3 listopada bieżącego roku. Dla wszystkich fanów historii stworzonej przez autora mamy dobrą wiadomość. Będą mieli oni okazję po raz kolejny spotkać się z bohaterami występującymi w pierwszej powieści pt. Trainspotting.

Trainspotting zero – kilka słów

Głównym bohaterem jest Mark Renton, któremu udało się wyjść na prostą. Uczestniczy w zajęciach na uczelni i może pochwalić się śliczną dziewczyną. Ponadto osiągnął nawet pewien status społeczny, który pozwala mu na normalne życie. Jednak śmierć brata to tragiczne i przygnębiające wydarzenie. Okazuje się, że wystarczy jedna chwila, aby wszystko, na co tak ciężko pracował, zaczęło się rozpadać. Wracają stare nawyki, a wraz z nimi dawni kumple: Sick Boy, Spud Murphy, Tommy Lawrence, Matty Connell oraz Franco Begbie. Bardzo szybko udaje się im wciągnąć Marka w szalone plany.

Na co może liczyć czytelnik? Jak zwykle, w przypadku Irvinea Welsha, na groteskowy humor oraz brak moralizatorstwa. Ponadto pisarz po raz kolejny przedstawia Edynburg lat 80. Jest to epoka wysokiego bezrobocia oraz czas, w którym kiepsko wyobrazić sobie swoją przyszłość w kolorowych barwach. A kasa i dragi były tu trudno dostępne. Trainspotting zero to mroczna, a jednocześnie ujmująca powieść. Autor znów postawił na autentyczność i w żaden sposób nie osładza oraz nie cenzuruje języka swoich bohaterów. Paczka przyjaciół ponownie musi zmagać się z komicznymi i nierzadko mrożącymi krew w żyłach, sytuacjami.

Przypominamy, że książka Trainspotting zero w sprzedaży pojawi się 3 listopada 2016 roku. Tej pozycji nie może zabraknąć na waszych półkach. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także