Oceń nowy wygląd TaniaKsiazka.pl i zgarnij nagrody!

KONKURS ZAKOŃCZONY

W konkursie do wygrania są:

Prawie siostry - Maria UlatowskaZabójca - Maria Nurowska

2 egzemplarze książki „Prawie siostry” Marii Ulatowskiej oraz 1 egzemplarz książki „Zabójca” Marii Nurowskiej

+

Księgarnia TaniaKsiazka.pl

 2 bony po 30 zł na zakupy w księgarni TaniaKsiazka.pl

+

Kalendarz 2014 TaniaKsiazka.pl

7 kalendarzy TaniaKsiazka.pl na rok 2014

Aby wziąć udział w konkursie, należy w komentarzach poniżej (do tego wpisu) odpowiedzieć na kilka pytań odnośnie nowego wyglądu księgarni >>TaniaKsiazka.pl<<

1. Co Ci się najbardziej podoba w nowym wyglądzie TaniaKsiazka.pl?

2. Co zmieniłabyś (zmieniłbyś) w nowym widoku księgarni TaniaKsiazka.pl?

3. Czy poruszanie się po stronie TaniaKsiazka.pl sprawia Ci jakiekolwiek trudności?

Spośród wszystkich osób biorących udział w konkursie wybierzemy osoby, których komentarze były dla nas najbardziej pomocne. 5 najbardziej pomocnych według nas komentarzy zostanie nagrodzonych powyższymi książkami lub bonem na zakupy w TaniaKsiazka.pl. Pozostałe 7 komentarzy zostanie nagrodzonych kalendarzami TaniaKsiazka.pl na rok 2014.

Jedna osoba może zamieścić tylko jeden komentarz. Konkurs potrwa do 30 marca włącznie, natomiast zwycięzcy zostaną ogłoszeni maksymalnie w przeciągu 3 dni roboczych od zakończenia konkursu.

***

Lista zwycięzców:

 1. Natalia G.
 2. Kaja Piasecka
 3. Edyta Chmura
 4. Piotr
 5. Justyna Kołacka
 6. Klaudia Mordarska
 7. Kamila
 8. Łukasz Maksymilian Przybylski
 9. Anna Olszewska
 10. Ewelina
 11. Weronika Zarębska
 12. Agnieszka Wodecka
 13. Justyna Pawłowska
 14. Robert
 15. Carnival

Pierwsze dwa miejsca otrzymują po jednym bonie o wartości 30 zł na zakupy w TaniaKsiazka.pl, kolejne 3 po jednej książce z puli konkursowej, natomiast reszta wytypowanych osób otrzyma kalendarz TaniaKsiazka.pl na rok 2014.

Wszystkich zwycięzców prosimy o kontakt na maila pawel.mieczkowski@kierus.com.pl. W tytule maila proszę wpisać “Konkurs: nowy wygląd TaniaKsiazka.pl”, w treści maila proszę wpisać swój adres korespondencyjny.

Przeczytaj także

 • Aneta Cieślik

  1.Nowa strona jest naprawdę bardzo przejrzysta i zachęca do przeglądania.
  2.Nie zmieniłabym nic, podoba mi się taki wygląd strony.
  3.Żadnej trudności nie znalazłam w poruszaniu się po stronie.Dla każdego kto zajrzy po raz pierwszy znajdzie szybko to co potrzebuje.

 • Justyna Pawłowska

  Ja nie mam swojej strony, ani się na tym specjalnie nie znam, więc opiszę trochę „po swojemu”. 🙂

  1. * Podoba mi się układ strony. TaniaKsiazka.pl ma nowoczesny, bardzo przejrzysty, a jednocześnie przyjazny wygląd – a na takie strony zagląda się częściej i chętniej. Zazwyczaj trochę mi zajmuje przyzwyczajenie się do nowego wyglądu, ale tym razem bardzo szybko się „zadomowiłam”. 🙂

  * Konstrukcja nie jest przestarzała, ale wychodzi naprzeciw użytkownikowi. Tzw. „ogarnięcie gdzie co jest” zajmuje dosłownie chwileczkę – wystarczy jeden rzut okiem na stronę, by widzieć, gdzie znajduje się coś, co mnie interesuje. Dzięki temu stronę przegląda się szybciej.

  * Miniaturki bardzo fajnie wyglądają!

  * Podoba mi się również czcionka (jak i jej wielkość), która jest użyta na stronie, ponieważ bardzo łatwo czyta się tekst. To samo jeśli chodzi o kontrast! Od przeglądania strony na pewno nie będą boleć oczy.

  Chyba żadnych niedogodności funkcjonalnych. Ład i skład. Strona, przynajmniej wg mnie, wygląda efektownie, ale nie efekciarsko, nie przytłacza… i tak ma być. Zmiana zdecydowanie na lepsze! 😛

  2. Obecnie nie zmieniłabym w wyglądzie strony absolutnie nic. Bardzo mi się on podoba.

  Może tylko (taka mała uwaga)… na stronie głównej widzę „Szcególnie polecane”. Dopiero po kliknięciu jest „szczególnie”.

  3. Poruszanie się po stronie nie sprawia mi żadnych trudności. O wiele łatwiej jest mi ją również przeglądać, kiedy aktualnie używam telefonu komórkowego. Wcześniej było to dla mnie trochę trudniejsze i zajmowało więcej czasu (.

 • Agnieszka Wodecka

  Zanim odpowiedziałam przeczesałam stronę, nie znalazłam nic do czego się można przyczepić 😉
  1. Podoba ponieważ jest przejrzysta, układ jest taki jak powinien. Z łatwością można znaleźć koszyk, logowanie, regulaminy i cenniki. Ponadto kolorystyka i rozkład jest taki jak powinien, od raz przychodzą na myśl właśnie książki. Często zaglądam na Waszą stronę więc zobaczenie nowego wyglądu jedynie utwierdziło mnie w przekonaniu, że zależy Wam na nas czyli czytelnikach i klientach.
  Menu także jest okej, szybko i sprawnie można znaleźć poszukiwaną pozycję, czy też ofertę promocyjną. Jak najbardziej strona mi się podoba
  2. Jak już na wstępie zauważyłam nie mam zastrzeżeń. Strona jest wygodna w obsłudze i na pewno zachęca do ponownych odwiedzin.
  3. Brak jakichkolwiek trudności. Strona się ładuje szybko, między podstronami przechodzi się szybko i sprawnie. Wyszukiwarka również działa poprawnie.

 • Weronika Zarębska

  1. Nowy układ strony bardzo mi się podoba. Jest przejrzysty i nowoczesny. Użytkownicy nie muszą męczyć się na wyszukaniu interesującej ich książki.
  2. Uważam, że w nowym wyglądzie strony nie trzeba nic zmieniać. Jednak sądzę, że z czasem można dodać do niej więcej kolorów.
  3. Nie mam absolutnie żadnych trudności z poruszaniem się po stronie. Taniaksiążka.pl jest jednym z nielicznych stron, na których użytkownik może z łatwością się poruszać.

 • Ewelina

  1. Zdecydowanie fakt, że ma o wiele prostszy design, który pozwala na swobodne poruszanie się po portalu bez trudności, gubienia się czy zastanawiania gdzie co znaleźć. Grunt to prostota 🙂

  2. Minusem jest fakt, że jest mało kolorów. Moim zdaniem jest zbyt szaro i ponuro. Należy to rozweselić 🙂

  3. Myślę, że nie, a wręcz przeciwnie. Poruszanie się po portalu jest znacznie łatwiejsze niż dotychczas.

 • Anna Olszewska

  1. Kurcze! Jestem pod wrażeniem. Widziałam już wiele przeróżnych stron, na których czytałam recenzje, artykuły, wyszukiwałam informacji. Wasz portal to pierwsza strona, na której tak łatwo się odnajduję! Bez natłoku banerów, przycisków, opcji, informacji. Wszystko uporządkowane i przejrzyste. Oh, ile bym dała, żeby niektórzy blogerzy mieli podobną organizację przestrzenną. Plusem jest również jednolite tło, na którym ciemne litery są widoczne, szczególnie dla mnie – osoby, która ma problemy ze wzrokiem.
  2. Rozumiem, że kolorystyka nawiązuje do loga serwisu, jednak osobiście preferuję cieplejsze kolory, które przyciągają wzrok i wprowadzają czytelnika w przytulny, domowy klimat. Lekka, wizualna poprawka, a może wiele zmienić.
  Chciałam dopisać, abyście stworzyli ‚wyszukiwarkę’ na stronie. Po chwili zauważyłam ją w górnym roku… Chyba nic nie da się Wam zarzucić. 🙂
  3. Nie mam problemów z poruszaniem się na stronie. Portal jest przejrzysty, płynnie się przewija. O superlatywach mogę tak mówić całą wieczność, ale kto to będzie czytał… 🙂

 • Emilia Baczynska

  1. Przejrzysty układ, prostota, łatwy dostęp do menu.
  2. Brakuje mi ducha księgarni. Ciężko to określić, ale strona wydaje mi się mało przyjazna. Wprawdzie jest fajne logo, czytelny układ, ale całość sprawia zimne wrażenie. Menu z prawej strony i menu górne zawierają taką samą informację, co moim zdaniem jest zbędne i lepiej byłoby miejsce z prawej strony poświęcić na promocje ciekawej lektury. Właściwie nie wiadomo, czy to jest blog o tanich książkach, czy księgarnia, bo dostanie się do oferowanych lektur jest trudne. Nie ma odnośnika do sklepu, czy katalogu.
  3. Nie, jeśli nie potrzebuję poszukać czegoś wg. tematu tylko przeglądam nie wychodząc poza menu. Wyszukiwarki nie zauważyłam, dopiero jeden komentarz uświadomił mi jej istnienie.

 • renata

  1.jest ładna , jasna , czytelna. wszystkie najwazniejsze kategorie są pod reką zeby mozna było sie do nich łatwo dostać.

  2.nie zmieniałabym nic. mi się podoba.

  3.nie mam żadnych trudności z poruszaniem sie czy znalezieniem czegokolwiek. jestem naprawde zadowolona.

 • Klaudia

  1. W nowym wyglądzie podoba mi się minimalizm, brak zbędnych rzeczy i wszystko w sam raz, Strona jest o wiele prostsza w obsłudze.
  2. Jeśli miałabym już coś zmienić to chyba kolorystykę na bardziej radosną, trochę wiosenną. Nic oprócz tego.
  3. Nie mam żadnych problemów z poruszaniem się po stronie, często na nią z tego względu zaglądam.

 • 1. Podoba mi się przejrzystość strony. Utrzymanie jej w stonowanych kolorach, uporządkowanie odnośników, wygodne menu dla użytkownika – po prostu Francja elegancja 🙂 Podoba mi się odnośnik na dole – back to top. To bardzo wygodne.

  2. Zdecydowanie za mało widoczna jest wyszukiwarka. Powinna mieć pogrubione obramowanie, aby przykuwała wzrok użytkownika. To raz. Dwa – jeśli wstukuję do wyszukiwarki nazwisko autora, w wynikach wyszukiwania nie powinny mi wyskakiwać posty do rozwinięcia, co jest denerwujące i zniechęcające, bo niby mam wyszukiwarkę, a dalej muszę szukać sama, gdzie dokładnie padło to nazwisko. Proponowałabym coś w stylu pokazywania od razu treści postów z zaznaczeniem nazwiska autora, jeśli to możliwe wtedy, gdy pada ono bezpośrednio w tekście. Przydałoby się również zadbać o lepszą grafikę, bo w wynikach wyszukiwania obraz się powiększa i wychodzi pikseloza, przykładem jest obrazek z kobietą w poście o prezentach na Dzień Kobiet:) Niepotrzebnie zakładki z belki są powielone z boku strony. Można by pomyśleć nad np. ikoną FB lub wysuwaną zakładką z boku strony, ale to już tylko sugestia. Zakładka „Z życia firmy” jest dość niejasna – nie wiedziałam, czego się spodziewać po niej. Pierwsze co pomyślałam, to przedstawienie zespołu pracowników 🙂 Myślę, że przydałoby się powiększyć logo strony na górze lub zadbać o ciekawy nagłówek – pasowałoby to do stonowanej kolorystycznie strony. Ostatnie co bym zmieniła, to belki z datą postu, komentarzami i czytaj więcej – pomarańczowy kolor bije w oczy, mógłby być ciemniejszy. Zmniejszyłabym je. Wtedy kompozycja będzie już nienaganna.

  3. Poruszanie nie sprawia mi żadnych trudności. Wszystko jest czytelne, strona się szybko ładuje, wyjustowany tekst dobrze się czyta, grafiki szybko przenoszą do księgarni.

 • Łukasz Maksymilian Przybylski

  1. W nowym wyglądzie najbardziej podoba mi się pewnego rodzaju minimalizm, brak przeładowanych treści, lecz przejrzystość i łatwa droga poruszania się po stronie.
  2. Jedyne co bym zmienił to zredukował ilość bieli na stronie. Wedle pewnych badań biel męczy odbiorcę, dlatego winno się użyć innych, co prawda dość stonowanych (by jaskrawością nie biły po oczach) barw na stronie.
  3. Nic nie sprawia mi trudności w poruszaniu się po stronie TaniaKsizka.pl.

 • 1. Co Ci się najbardziej podoba w nowym wyglądzie TaniaKsiazka.pl?
  Najbardziej podoba mi się przejrzysty układ stron (kolumny) oraz kolorystyka, która jest stonowana i nie „atakuje” użytkownika. Oprócz tego bardzo dużym plusem jest to, że każda pozycja książkowa ma wgraną okładkę. Podoba mi się również to, że w momencie najechania kursorem na „Wszystkie kategorie” lista nie rozwija się sama, ale trzeba na nią kliknąć – niby mała rzecz, ale zdarzają się strony gdzie po przejechaniu kursorem listy same z siebie się rozwijają, co mnie osobiście bardzo denerwuje. Kolejnym pozytywem jest to, że w momencie przejścia do jakiejś kategorii u góry strony mamy poziomy spis podkategorii i możemy wybrać, czy chcemy przeglądać wszystko czy tylko to co nas interesuje.

  2. Co zmieniłabyś (zmieniłbyś) w nowym widoku księgarni TaniaKsiazka.pl?
  W dziale „Promocje” brak możliwości sortowania np. wg cen. Akurat w tym dziale wydaje mi się, że sortowanie jest przydatne, bo często gęsto mam tak, że kupuję książki tylko do pewnego progu cenowego, a sortując je od najniższej ceny, oszczędzam czas na przeglądanie pozycji, które cenowo mnie nie interesują.

  3. Czy poruszanie się po stronie TaniaKsiazka.pl sprawia Ci jakiekolwiek trudności?
  Poruszanie po stronie nie sprawia mi jakiejkolwiek trudności.

 • Kamila

  1. Podoba mi sie przejrzystosc, pewnego rodzaju surowy minimalizm,
  ktory nawet ludziom srednio zdolnym w poruszaniu sie po internecie, nie
  sprawia klopotu w znalezieniu kontentu. Lubie duze odstepy miedzy
  wersami.

  2.Nic bym nie zmienila i nie zgadzam sie, ze biel meczy
  wzrok, na mnie dziala kojaco, bardziej niz orgia kolorow- rezygnuje z
  zakupow na takich stronach.

  3. Nikt nie powinien miec klopotow z uzytkowania z serwisu.

 • Justyna Kołacka

  Księgarnia TaniaKsiążka.pl
  jeden w swoim bycie ma cel.
  Umilać życie molom książkowym,
  publikując newsy o jakimś dziele nowym.
  Bardzo ładna nowa strona,
  piękna jest jak Barcelona!

  Co najbardziej w nowym wyglądzie lubię?
  To, że na stronie wcale się nie gubię.
  Podoba mi się także kolor brązowy
  i w logo, nad książką są oczy sowy!
  Tak mi się wydaje, że to sowa właśnie,
  której miłość do książek nigdy nie zgaśnie,
  tak jak miłość czytelnika
  do książek – nigdy nie znika!
  Super strona TaniaKsiążka!
  I nie chce od nas żadnego pieniążka!

  Mimo, że wygląd strony mnie ujmuje,
  to czegoś jednak mi tam brakuje…
  Według ceny lub autora sortowanie by się przydało,
  niezmiernie by to ludziom życie ułatwiało.
  Oprócz tego by pomógł „Doradca wirtualny”,
  który za pomoc byłby odpowiedzialny.
  Co nas interesuje szybko by poszukał
  i nie ma mowy, by nas przy tym oszukał!
  Mógłby posortować według kategorii,
  pławiłby się przy tym w strumieniu swej glorii.
  Nie jest to jednak rzecz bardzo niezbędna,
  bo strona sama w sobie jest bardzo poręczna.

  Poruszanie po stronie trudności nie rodzi,
  wręcz przeciwnie! Sercu szybko dogodzi.
  Wyszukiwarka, wygodne zakładki…
  I inne strony pakują manatki!
  W branży książkowej stronę najlepszą
  ma TaniaKsiążka! Mam rację bezsprzeczną!

  TaniaKsiążka.pl po takiej zmianie
  Daje nam radość na drugie danie.
  Będę zaglądać do Was codziennie,
  szukając nowych książek niezmiennie.
  Tania książka super jest,
  redaktorów ma the best!

 • Natalia G.

  1. Najbardziej podoba mi się to, że serwis jest responsywny. Podoba mi się wyróżnienie boxu z bestsellerami na stronie głównej (czyli wyrzucenie go na szare tło) a na największy plus zasługuje mega czytelna i przejrzysta karta książki. Również się nie zgodzę, że jest za dużo bieli – wszystko jest ładnie wyważone!!

  2. Nie podoba mi się użyty font: bariol – ciężko się go czyta, szczególnie gdy jest pogrubiony – przykładowo na stronie głównej tytuły książek – literki zlewają się, widać to przede wszystkim przy i,j itp. Przy textach bez pogrubienia nie jest to już takie „męczące”
  Również cena przez to, że jest czarna (tak jak i pozostałe teksty na stronie) w ogóle nie rzuca mi się w oczy, a macie przecież się czym pochwalić ;).
  W listingach kategorii (np. bestsellery) metka promocyjna „-20%” wydaje mi się za mało wyraźna – zrobiłabym na odwrót background: pomaranczowy a text: szary/biały. Natomiast w zapowiedziach – szkoda, że info o premierze ksiązki jest dostępna dopiero w karcie.
  Zwiększyłabym również kadr w bestsellerach na stronie głównej – żeby bardziej wzmocnić ten box <– ale to w sumie nie jest uwaga, a bardziej sugestia 🙂

  3. Ogólnie poruszanie nie sprawia mi żadnych trudności.. tylko w momencie kiedy strona przeskakuje w układ mobilny – nie mogłam znaleźć koszyka – dopiero po dłuższym czasie szukania zorientowałam się, że element "przejścia do koszyka" jest na dole – a początkowo mój wzrok ten element całkowicie pominął

  PS. W listingach kategorii w układzie mobilnym ucinają wam się elementy z prawej i lewej strony :). Ogólnie – świetna robota!! 🙂

 • monika

  Najbardziej podobają mi się duże litery z każdą przeczytana książką moje oczy to coraz bardziej doceniają 😉
  Zmieniłabym szatę graficzną więcej zielonego dla oczu lub błękitu
  Poruszanie się po tej stronie nie nastręcza mi trudności 🙂

 • Piotr

  1. Najbardziej podoba mi się czytelna forma i przejrzystość, która jednocześnie jest bardzo nowoczesna i miła dla oka!

  Ponadto podobają mi się najważniejsze informacje w górnej części, gdzie można przeczytać o numerze telefonu i adresie e-mail.

  2. Myślę, że warto dodać gdzieś na górze strony przycisk „koszty wysyłki”, który wyświetli szybko podstawowe formy wysyłki wraz z cenami. Te informacje muszą być łatwo dostępne, bo w trakcie zakupów ludzie (w tym również i ja) często chcą się tego dowiedzieć. Przycisk ten chciałbym, aby wyświetlał te informacje po samym tylko najechaniu kursorem na niego, by nie trzeba było wchodzić w nową kartę przeglądarki.

  Zmieniłbym również położenie przycisku „zapisz się na newsletter”. Powinien być on gdzieś z boku strony, a nie na środku. Ja zazwyczaj takie przyciski widzę po boku strony i tam też zawsze go szukam 🙂

  Myślę również, że elegancji stronie doda powiększenie okna ze zmieniającymi się promocjami (które obecnie znajduje się po lewej stronie strony głównej) do szerokości całej strony.

  3. Poruszanie się po stronie nie sprawia mi trudności. Strona jest bardzo przejrzysta!

 • nameless lilly

  1. Jest teraz super sweetaśna i nowoczena, cool czcionka, i boskie sowy 😉

  2. Nagłówki powinny mieć jakiś inny kolor, bo jak nie włożę okularów to nie wiem gdzie co jest.

  3. Nein

  cool ziomki pozdrawiają edytorów strony 😉

 • Carnival

  1. Układ kafelkowy, który jest łatwy w nawigacji.
  2. Dodałabym w widoku po zalogowaniu menu z dostępem do mojego schowka oraz rozdzieliłabym książki dla dzieci i młodzieży.
  3. Nie.

 • Robert

  1/ Przejrzystość, która jest bardzo ważna, bo jak wchodzę na stronę i dostaję oczopląsów i mam uczucie klaustrofobii to wduszam X. Na http://www.taniaksiazka.pl czuję się znakomicie. Nie mam duszności 🙂
  2/ Niczego nie zmieniałbym, bo nie ma takiej potrzeby.
  3/ Nawigacja jest bardzo prosta i, moim zdaniem, zostało to ulepszone.

 • Natalia

  1. Strona główna, wszystko jest przejrzyste, dobrze widoczne i nie ma problemów z odnalezieniem interesujących postów.
  2. Dodałabym zakładkę kontakt.
  3. Nie sprawia żadnych trudności 🙂

 • Agnieszka B.

  1. Kolorystyka. Podoba mi się zestawienie pomarańczy z brązem 🙂
  2. Nic, podoba mi się.
  3. W opcji „Sortuj wg” powinno być więcej kryteriów, którymi kierujemy się przy wyborze, jak autor, reżyser itd.

 • Edyta Chmura

  1. Przede wszystkim strona jest bardzo czytelna. Zaraz po jej otworzeniu
  widoczne są najważniejsze opcje, takie jak „szukaj”, „promocje”,
  „Bestsellery”, a to nie tylko przyśpiesza robienie zakupów, ale i
  przyciąga uwagę i kusi 🙂 Jest też taki drobiazg dla zarejestrowanych
  użytkowników, który mnie tak mile nastraja, a mianowicie napis „Witaj,
  Edyta”…jakbym odwiedzała miejsce, gdzie wszyscy doskonale mnie znają i
  cieszą się na mój widok 🙂
  Podział kategorii jest wspaniały, nie brakuje nawet pomysłów na prezent!
  Książki,
  które zostały wznowione w innej (np. filmowej) okładce można zamówić
  także w poprzedniej wersji. To duży plus, bo nie każdemu podobają się
  okładki z grafiką zawierającą plakat do filmu.
  Bardzo pozytywnie
  odbieram zmianę czcionki, jest większa, prosta, bez zbędnych ozdobników.
  Nie pozwala to przeoczyć żadnej istotnej informacji. Kolorystyka jest
  stonowana, prosta, więc mi się podoba, nie przepadam za przerostem formy
  nad treścią.
  Bez trudu można dostrzec informację o godzinach pracy księgarni, podany jest e- mail i kontakt.
  2.
  Zdecydowanie zmieniłabym kolor czcionki cen na czerwony lub
  pomarańczowy, aby były one lepiej wyeksponowane. Poza tym wszystko jest
  super!
  3. Nie mam żadnych problemów w poruszaniu się po stronie i chyba największy laik by sobie poradził 🙂

 • Monika

  Monika
  1. Strona czytelna, przyjemna kolorystyka dla oczu 🙂
  2. W widoku strony nic bym nie zmieniała.
  3. Łatwość w poruszaniu na stronie myślę że dla każdego 🙂

 • Mira

  Jestem mile zaskoczona, strona Waszej księgarni podoba mi się .Nic dodać i nic ująć.

 • Klaudia Mordarska

  1. Najbardziej podoba mi się dokładny podział kategorii oraz dobrze widoczna opcja ‚sortuj według’, która bardzo przydaje mi się w przeglądaniu produktów.
  2. Dodałabym jeszcze kilka nowych kategorii, oraz zmieniła trochę układ strony, ale to szczegóły. Gdy kliknę w jakąś książkę, by przeczytać recenzję, czy po prostu obejrzeć, wydaje mi się, jakby czegoś brakowało. Pewnie to wina kolorów, które jak dla mnie są takie szarawe. Pasowałby na jesień. Ale teraz…. może przydałoby się trochę zieleni?
  3. Teraz już nie sprawia mi trudności, ale na początku jakoś nie mogłam się odnaleźć. Ciężko było mi się przestawić na nowy wygląd, ponieważ zbyt przywiązałam się do starego.