Gdzie kupić podręczniki, czyli co warto wiedzieć o podręcznikach w 2014 roku?

Gdzie kupić podręczniki, czyli co warto wiedzieć o podręcznikach w 2014 roku?

Okres wakacyjny dla rodziców dzieci w wieku szkolnym wiąże się z wypoczynkiem i wyjazdami na obozy, kolonie oraz właśnie z okresem podręcznikowym. Listy podręcznikowe w większości można odnaleźć w placówkach szkolnych bądź na stronie internetowej danej szkoły zaraz po zakończeniu roku szkolnego. Wiele osób uważa, iż z zakupami nie warto zwlekać i robi to praktycznie od razu po ukazaniu się takiej listy, co jest bardzo dobrym posunięciem, gdyż wtedy omija się falę spóźnialskich, którzy odłożyli zakupy na ostatnią chwilę.

Jednak w tym roku okres zakupów podręcznikowych przeżywa spore zawirowanie. Nie każdy bowiem wie, iż w życie weszła “ustawa podręcznikowa”, która zapewnia w roku szkolnym 2014/2015 uczniom klasy 1 szkoły podstawowej przyznanie bezpłatnych podręczników. Wspomniane podręczniki będą własnością szkoły i zostaną na rok szkolny wypożyczone uczniom. Rodzic nie musi się prawie o nic martwić, wystarczy, że zapisze dziecko do szkoły.

Bezpłatny podręcznik dla pierwszoklasistów będzie składał się z czterech części i będzie dotyczył edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i społecznej. MEN przyzna też dotację w wysokości 25 zł na zakup materiałów edukacyjnych do języka obcego oraz 50 zł na zakup materiałów ćwiczeniowych każdemu uczniowi klasy pierwszej szkoły podstawowej. Dotacje i ustawa nie obejmuje podręczników do Religii, trzeba będzie je nabyć na własną rękę. Kup podręcznik do Religii >>

Co z podręcznikami dla innych klas?

Zapisy w ustawie będą wprowadzane sukcesywnie i docelowo w 2017 roku podręczniki dla uczniów wszystkich klas szkół podstawowych oraz gimnazjów mają być darmowe.

Gdzie kupić podręczniki szkolne?

Jedną z księgarni, oferujących tanie podręczniki szkolne jest właśnie TaniaKsiazka.pl. Zapewniamy szybką obsługę, darmową dostawę podręczników od 299 zł i oferujemy szeroki zakres podręczników do zerówki, szkół podstawowych (klasy 1-3 i 4-6), ponadgimnazjalnych, zawodowych, gimnazjum oraz podręczniki akademickie.

Kup podręczniki szkolne >>

Przeczytaj także