Bestsellery 2016 – najlepsze propozycje na prezent!

Oto najciekawsze i najbardziej pożądane książki 2016 roku. O tych książkach trąbił cały świat (lub cała Polska), a przede wszystkim, każdy tytuł z osobna został bardzo ciepło przyjęty przez krytyków i recenzentów. Dlatego też, jeśli szukasz prezentu dla bliskiej Ci osoby, z ręką na sercu polecam poniższe tytuły.

Znajdziesz tu tytuły fantasy, literaturę obyczajową, kryminał, romans i poradniki. Niektóre z tych książek sprzedały się w tym roku w milionach egzemplarzy. Zdecydowanie jest w czym wybierać!

Harry Potter i przeklęte dziecko – Joanne Kathleen Rowling, Jack Thorne, John Tiffany

Harry Potter i przeklęte dzieckoNa tę książkę czekał niemal cały literacki świat. I wreszcie jest – po 10 latach kolejna historia, w której występuje uwielbiany na całym świecie Harry Potter. Tym razem jednak nie jest już dzieckiem, a dorosłym mężczyzną i w dodatku ojcem. I tym razem równie wielkim wyzwaniem będą dla niego cienie przeszłości, które wyciągają macki w kierunku jego rodziny jak i problemy dotykające wielu ojców – mugoli: jak dogadać się z własnym dzieckiem.


Lampiony – Katarzyna Bonda

Lampiony Absolutny bestseller tego roku. Bonda w świetnej formie, mistrzowskie pióro, intryga, która wciąga bez reszty. Tym razem polska królowa kryminałów zaprasza nas do Łodzi, miasta, które posiada wyjątkowo wiele skomplikowanych ulicznych arterii, zadziwiająco dogodnych dla psychopatycznego podpalacza. Musi wpaść na trop człowieka, który ukochał sobie ogień, lecz aby to zrobić będzie musiała sama zmierzyć się z kilkoma potworami, które tkwią głęboko w niej samej.


Harda -Elżbieta Cherezińska

HardaTen tytuł to prawdziwa perła literatury historycznej. Będzie niezwykłą gratką dla wszystkich, którzy interesują się historią Polski, w tym czasami Mieszka I. Dowiemy się, jakim człowiekiem był pierwszy władca Polan, ale przede wszystkim poznamy jego córkę – Świętosławę. Cherezińska zabierze nas wprost do świata tej niezwykłej kobiety, jej trudnych wyborów, rozdartego serca, ciężaru, który dźwigała na swoich barkach. Harda to fantastyczny, mocny, ekscytujący kawałek świetnej historycznej prozy.


Zanim się pojawiłeś – Jojo Moyes

Zanim się pojawiłeśZanim on się pojawił, jej życie było skomplikowane i proste zarazem. Zanim ona się pojawiła, jego życie było ruiną, wspomnieniem bez przyszłości. Teraz się spotkali, ich los się odmieni, ale zmieni się także życie tych ludzi, którzy poznali tę historię. Bo Jojo to autorka, która pisze sercem, porusza najtrudniejsze tematy, rujnuje nas dla kolejnych historii miłosnych. Jej opowieść jest o miłości, poświęceniu, prawdzie codziennego życia – bolesnej i cudownej zarazem. Ta historia może wydarzyć się naprawdę, jest autentyczna aż do bólu. Być może dlatego przeczytało ją kilka milionów ludzi na świecie.


Szóstka Wron – Leigh Bardugo

Szóstka WronSzóstka wron to odkrycie polskiej, literackiej końcówki roku. Polskiej, bo na świecie książka już jest legendą, a teraz triumfy święci jej druga część. Opowiada o losach grupy outsiderów, którzy chcą wykonać spektakularny skok na kasę. Wszystko mogłoby wydawać się znane, ale ta historia dzieje się w świecie fantasy, utkanym z najdrobniejszych, misternych szczegółów przez Leigh Bardugo. Bohaterowie są równie niezwykli jak świat, w którym żyją, a historia opisana przez autorkę wprawiła w osłupienie tysiące ludzi na świecie.


Uwikłani Tom 3. Na zawsze – Laurelin Paige

Uwikłani Tom 3. Na zawszeBohaterowie Uwikłanych wciągnęli w wir swojego intensywnego związku naprawdę wielu ciekawskich obserwatorów. Ich magnetyzująca relacja ani przez chwilę nie była prosta, chociaż chemia, która była między nimi, wydawała się czymś idealnie skrojonym dla nich. Trzeci tom nie pozwala czytelnikowi odetchnąć nawet na chwilę, w związek Alayny i Hudsona wkracza zazdrość, niepewność i brak zaufania. Czy uda im się jeszcze naprawić, to co wydaje się już zniszczone?


Ukryte terapie. Część 1 i 2 – Jerzy Zięba

Ukryte terapie. Część 1 i 2Za 1 i 2 częścią Ukrytych terapii kryje się człowiek, którego można śmiało nazwać bohaterem. Po 20 latach badań i analiz ujawnia fakty dotyczące medycyny, przemysłu farmaceutycznego i prostych, zwykłych, naturalnych metod leczenia, które mogą nas uchronić przed ciężkimi chorobami. Ponadto Jerzy Zięba obala mity, które krążą w naszym społeczeństwie jako synonim największych prawd dotyczących zdrowia. Czyli mity dotyczące chociażby tego, jaki wpływ na organizm ma tak popularna w leczeniu witamina C, czy modne ostatnio kwasy Omega 3. I część sprzedała się w milionie egzemplarzy i odmieniła życie i zdrowie wielu ludzi.


Życie na pełnej petardzie – Jan Kaczkowski, Piotr Żyłka

Życie na pełnej petardzieSpieszcie się słuchać ludzi, tak szybko odchodzą. Ksiądz Jan Kaczkowski to niewątpliwie człowiek, którego warto było słuchać, którego słowa wciąż można usłyszeć, bo w przeciwieństwie do człowieka, one mogą być wieczne. Otwarty na ludzi, szczery, dobroduszny, z sercem pełnym wiary i miłości. W tym wywiadzie rzece opowiada o swoim życiu, powołaniu, kościele, radości, którą czerpie z prostych rzeczy. Jednak kiedy wsłuchamy się w jego słowa, usłyszymy coś jeszcze: wskazówki – jak żyć.


Za książkami, które zostały okrzyknięte bestsellerami mijającego roku stoją niepodważalne liczby. W tych liczbach skrywa się fascynacja czytelników, ich uwielbienie dla autorów, świata i bohaterów, których stworzyli. W tym zestawieniu TOP znajdziecie zarówno kryminały, jak i fantastykę, non fiction czy romans, jest w czym wybierać.

Całą listę 16 bestsellerów znajdziecie tutaj. Mikołaj ma już kilka książkowych asów w rękawie. 🙂

Najlepsze prezenty

Przeczytaj także